STRONA DOMOWA DUSZPASTERSTWO HISTORIA PARAFII KONTAKT
Strona domowa Zwiastun Wniebowziętej Historia Parafii Aktualności Duszpasterstwo Rada Parafialna Biblioteka parafialna Izba Pamięci Relikwie w parafii Ochrona dzieci i młodzieży Kontakt

Grupy parafialne

Diakonia Lit. i Organiści Gr. Modlitewna św. O. Pio Grupa Misyjna III Zakon Św. Franciszka Róże Różańcowe Zespół charytatywny Ministranci Dzieci Maryi Schola dziecięca Szafarze Oaza Bliższe przyg. do małżeństwa

Książki     Od wtorku - 1 kwietnia 2008r. rozpoczyna działalność nasza Biblioteka Parafialna, która ma na celu udostępnianie wszystkim parafianom książek o tematyce religijnej.

    Biblioteka i się na I piętrze Domu parafialnego i czynna będzie w następujące dni tygodnia:

Wtorek - po mszy św. do godziny 9:00.

Środa - po mszy św. do godziny 20:00.

Piątek - po mszy św. do godziny 20:00.

    W dniu zakończenia naszych parafialnych rekolekcji wielkopostnych, tj. 12 marca br., biblioteka została uroczyście poświęcona przez rekolekcjonistę - ks. dr Arkadiusza Wuwera, w obecności ks. proboszcza Janusza Ahnerta oraz zespołu bibliotecznego.

    W bilbiotece zgromadzono już blisko 4000 egzemplarzy książek, które są darem różnych osób. Czytelników jest 132. Darczyńcy ks. Jerzy Hojka, parafia bł. Karoliny i ks. Ignacy Widera.

    Zgromadzony księgozbiór dotyczy różnorodnej tematyki religijnej, takiej jak m.in.: sanktuaria w Polsce i na świecie, święci , Jan Paweł II, kazania i homilie, rozważania i duchowość, katecheza i poradnictwo, biblie, albumy, opowiadania dla dorosłych, dzieci i młodzieży. Każdy znajdzie więc dla siebie coś odpowiedniego i ciekawego.

    Chętni którzy również chcą podzielić się z innymi swoimi książkami o tematyce religijnej, mogą je przynieść do biblioteki w wyżej wymienionych godzinach otwarcia.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY! - zespół biblioteczny.


PATRON BIBLIOTEKARZY - ŚW. WAWRZYNIEC

Św. WawrzyniecŚw. Wawrzyniec pochodził z Hiszpanii. Był diakonem w czasach papieża Sykstusa II w okresie prześladowań chrześcijan przez cesarza Waleriana. Jak podaje ks. Wincenty Zaleski w publikacji Święci na każdy dzień (Warszawa 1989) Wawrzyniec oddał swe życie w 258 r., w obronie bezcennych dóbr kultury, w tym ksiąg (czego symbolem w ikonografii są księga i ruszt) dlatego obrany został opiekunem bibliotek i patronem bibliotekarzy.

Jego święto przypada 10 sierpnia, na pamiątkę okrutnej śmierci.

W ikonografii przedstawiany jest w stroju diakona z kratą, na której został umęczony. Ponadto z Ewangelią i krzyżem oraz sakiewką, ponieważ rozdawał jałmużnę ubogim.

Św. Wawrzyniec patronuje również ubogim, piekarzom, kucharzom, pszczelarzom, szklarzom, rymarzom, piwowarom, oberżystom, praczkom, prasowaczkom, strażakom, administratorom, uczniom i studentom. Opiekuje się również winnicami i chorymi na reumatyzm.

"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie."

Operacja mająca na celu: "Zachowanie dziedzictwa kulturowego poprzez remont wieży zabytkowego Kościoła położonego w Studzionce" współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 313,322,323 "Odnowa i rozwój wsi" Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013


Parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny,
ul. Jedności 14, 43-245 Studzionka, tel.: 032/ 212 33 56