[22.03.2020]

Żywy Różaniec – "Adopcja Serca"

W ramach naszej corocznej akcji misyjnej "Adopcja serca" przekazaliśmy w dniu 2 marca br. na konto ks. bpa Darka Kałuży, zebraną w tym roku kwotę 2950 zł., z przeznaczeniem na pomoc w kształceniu ubogich dzieci w Papua Nowej Gwinei. W tym roku akcję tę wsparły 52 osoby, a 150 zł. dołożono ze składek członkowskich. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom za ten dar serca dorosłego człowieka dla serca dziecka. Pomagając i dając, tym bardziej sami jesteśmy obdarowani!

Zelatorzy Róż Różańcowych

---------------------------------------------------------------------------------------------

Żywy Różaniec w naszej parafii

Żywy Różaniec stanowią grupy modlitewne zwane Różami Różańcowymi, złożone z 20 osób, z których każda codziennie odmawia jedną dziesiątkę różańca, przydzieloną na dany miesiąc. W sumie, każdego dnia, osoby tworzące Różę odmawiają cały, 4-tajemnicowy różaniec, składający się z 20 dziesiątek. Modlitwy te ofiarują we wspólnych,ustalonych wcześniej intencjach.

Żywy Różaniec naszej parafii, po wieloletniej przerwie, na nowo zawiązał się w maju 2005 roku. 23 maja dzięki staraniom ks. Proboszcza Eryka Jureckiego i kilku parafianek, odbyło się wstępne spotkanie chętnych do Róż Różańcowych, na którym zawiązały się pierwsze 3 Róże. Charakterystyczne, że był to rok jubileuszowy dla parafii, w którym obchodzono 700-lecie istnienia Studzionki.

Aktualnie w naszej parafii istnieją 22 Róże Różańcowe, powstaje 23.

Do tego Różańca należy więc 10% parafian, z wielu rodzin. Są rodziny, które mają tu 1-2 przedstawicieli, ale są i takie, w których wszyscy członkowie rodziny są członkami Żywego Różańca.

Każdemu członkowi danej Róży zostają przydzielone do odmawiania kolejne dziesiątki różańca na okres 20 miesięcy.

Każda Róża ma swojego opiekuna.

Chętni, którzy mają zamiar dołączyć się do naszej parafialnej grupy modlitewnej Żywego Różańca, mogą to uczynić, zgłaszając się u p. Łucji Koniecznej lub E. Górki.

Nasza działalność

1. Podstawowym zadaniem każdego członka Róży Różańcowej jest codzienne odmawianie przydzielonej na dany miesiąc dzieśiątki różańca. Ofiarujemy je wszyscy w następujących intencjach:
    Aktualne intencje modlitw:

1. O miłość, zgodę i Błogosławieństwo Boże w naszych rodzinach.
    2. O nowe i dobre powołania kapłańskie, zakonne i misyjne w naszej parafii.

Przyjęliśmy, że będą to nasze stałe niezmienne intencje, najbardziej bliskie naszemu sercu i potrzebom całej parafii.
    Codziennie więc z naszej parafii płynie do nieba 225 (obecnie) odmawianych dziesiątek różańca by przez Maryję wypraszać naszym rodzinom łaski i dobrych duszpasterzy.

2. Co roku, październiku, w miesiącu różańcowym, odprawiana jest wspólna msza św. w intencji żywych i zmarłych członków Żywego Różańca. Od tego roku będzie ona odprawiana zawsze 7 października, w święto Matki Boskiej Różańcowej.

3. W styczniu, każdego roku, organizujemy noworoczne spotkanie wszystkich członków Zywego Różańca, na którym dokonujemy podsumowania naszej całorocznej działalnosci oraz planujemy pracę na rok przyszły.

4. Spotkanie noworoczne - styczeń 2007.

Spotkanie noworoczne - styczeń 2008.

5. Organizujemy i bierzemy udział w pielgrzymkach do Sanktuariów Maryjnych.

10 czerwca 2006r. - pielgrzymka Róż Różańcowych do Kalwarii Zebrzydowickiej, Ludomierza i Sanktuarium Matki Boskiej Fatimskiej na Krzeptówkach w Zakopanem.

W Sanktuarium M. B. Ludźmierskiej Królowej Podhala
    W sanktuarium M. B. Fatimskiej na Krzeptówkach.

14 czerwca 2007r. - pielgrzymka Róż Różańcowych do Sanktuarium Matki Boskiej Opiekunki Rodzin w Lesniowie, Sanktuarium św. Anny w Przyrowie, Sanktuarium Matki Boskiej Opiekunki Rodzin w Leśniowie, Sanktuarium św. Anny w Przyrowie, Sanktuarium Matki Boskiej Gidelskiej w Gidlach i na Jasną Górę w Częstochowie.

W Sanktuarium M. Boskiej Leśniowskiej.

Przed wejściem do Sanktuarium z OO. Paulinem.

Okres od lipca 2006r. do 19 sierpnia 2007r. to Leśniowski Jubileuszowy Rok Rodziny związany z 625 rocznicą przywiezienia tu figurki Matki Bożej przez Władysława Polczyka

W tym roku dołączymy się do pielgrzymek organizowanych przez ks. Proboszcza Janusza Ahnerta.

6. Dla chętnych organizujemy wspólny wyjazd na rekolekcje zamknięte dla czcicieli Matki Boskiej Różańcowej.
    Na tegoroczny turnus, który odbędzie się w dniach 13-16 października w Ośrodku Spotkań i formacji Archidiecezji Katowickiej w Brennej zgłosiło się 20 osób.

7. 7 października 2007r., w uroczystość odpustową Matki Boskiej Różańcową, został poświęcony drewniany różaniec, zakupiony przez ks. Proboszcza J. Ahnerta ze składek i na prośbę członków Róż. Różańcem tym opleciona jest trumna zmarłego członka Żywego Różańca w czasie jego uroczystości pogrzebowych.

W intencji zmarłego zamawiana jest też indywidualna msza św.

Poświęcenie różańca Róż Różańcowych.

8. W lutym 2008r. złożyliśmy wspólnie zebraną ofiarę pieniężną od członków Różańca by zafundować witraż do kaplicy Przedpogrzebowej w naszej parafii.